• Daily Something

Sarit Bar – Handmade costumes


יש לי זיכרון ילדות נפלא בו אמא שלי תופרת לנו את התחפושות לפורים. ימים מתוקים שככל הניראה לא באמת יחזרו או ישוחזרו עם ילדי שלי (ולא רק בגלל שאין לי את היכולת הטכנית…).

אני זוכרת בבירור לא רק את התוצר המוגמר אלא את התהליך כולו: בוחרים דמות, מקשקשים סקיצות (אמא קצת יותר מדייקת) מחפשים בעיתונים דמויות ומקורות השראה, יוצאים לצוד בדים ואביזרים, חומרי יצירה, ואפילו עוזרים לאמא במלאכת גזירת הבדים (חלקי בדים שמעולם לא הופיעו בתחפושת..) “פסטיבל פורים” שהחל בערך חודש לפני המועד בפועל. מהיכרותי עם דרך פועלה של אימי אני לא באמת מאמינה שזו היתה דמוקרטיה כל כך אידילית כמו שאני מתארת פה בנוגע לבחירת הדמות, אבל זה לא ממש רלוונטי. נהינינו מכל רגע.

מאז גדלנו, התמסחרנו, התחלנו לייבא מסין (+אמא הוציאה את מכונת התפירה מהבית). וכבכל שנה אנחנו מוצאים את עצמנו בהיסטריה נזכרים כמה ימים לפני שמתחפשים לגן, ברגע האחרון בדוכן בקניון אוספים את שאריות התחפושות, מגהצים הון מופרך (“מס פורים”) ושומעים תלונות על הבד הסינטטי הלא נעים והדוקר שמלווה את כל ימות החג.

ולכן השנה הגדלתי לעשות ויצאתי לשיטוטים ברשת כבר עכשיו, התלבטתי רבות האם לקנות מאתרים ביו.אס.איי ולשלוח לארץ או אולי מסין.. באמת שלא פסלתי שום אפשרות. ואז קרה הפלא הזה , הגעתי לאתר של שרית בר והכל התחבר והסתדר ואפילו הרגיש והזכיר לי את התחושה הזו של תחפושות אמא. תחפושות עם ניחוח של פעם. כל כך תמימות, כל כך קסומות וכל כך מה שאני קונה לטום בפורים הקרוב.

פניתי לשרית ששמחה לשתף אותי בסיפור האישי שלה:

“הכל התחיל לפני שנים רבות – כילדה, גיליתי עניין רב במכונת התפירה של אמא וכבר בבית הספר היסודי התנסתי בתפירה של בובות ואביזרים”

שרית גדלה מוקפת בעבודות היד של סבתא שלה שהיתה אמנית מובהקת בתחום הסריגה. ובשנים שחלפו המשיכה לעצב, לתפור, לתקן וליצור, לעבוד עם הבדים, עם החוטים ועם כל מה שמסביב.

החיים, הובילו אותה (כמו את רובנו) למקום אחר: בתחילה עסקה קצת בעריכת דין , לאחר מכן התנסתה בעבודה ביחסי ציבור והמשיכה לפעילויות נוספות שדחקו את החלום.

לפני מספר שנים החלה לעצב תחפושות ובגדי ילדים לחברים ולפני כשנה, החליטה להציע את מוצריה לקהל הרחב.

שני המוטיבים ששרית שמה עליהם דגש הם נוחות ורבגוניות.

“הילדים אמורים ללבוש את התחפושת יום שלם והכי חשוב, הם רוצים שיהיה להם נוח איתה. זוהי המשימה החשובה ביותר כאשר אני מעצבת תחפושות , לגבי הרבגוניות אני מאמינה ומרגישה שהתחפושת היא לכל השנה ולא רק בגד ליום אחד” .

באתר שלה תוכלו למצוא מגוון גדול של תחפושות ואביזרים לבנים, בנות ואפילו תינוקות.

בחודשים הקרובים, תציג שרית בר את הקולקציה החדשה שלה לפורים 2014.

ואם יש תחפושת שממש בא לכם ולא קיימת, תבקשו ממנה והיא תשמח לעזור ולעצב עבורכם –הטלפון של שרית 058-5551213 (אתם יכולים להגיד לה שהגעתם דרכי , היא מאוד תשמח אבל זה לא ממש ישנה את שורת הסה”כ – אני באמת מאמינה שזה שווה כל שקל!) . 

לעמוד הפייסבוק – כאן 

כמה דוגמאות שאני אוהבת במיוחד :


תחפושת בנות – ארנבת


תחפושת בנות – תות


תחפושת בנות – גיבורת על


תחפושת בנות – תנין


תחפושת בנות – מלכת הלילה


תחפושת בנים – פיטר פן


תחפושת בנים – מלך


תחפושת בנים – גיבור הלילה


תחפושת בנים – פיראט

#Purim #local #handmake #costumes #kids #lifestyle

13 views

© 2016 by DAILY SOMETHING 

Tel-Aviv

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Tumblr
  • Twitter